دانشگاه شیخ بهایی
مراحل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت آزمون سراسری
اطلاعیه


پذیرفته شده عزیز؛

ضمن عرض تبـریک به مناسبت قبـولی شما در دانشگاه‌ها‌، به اطلاع می‌رساند با توجه به شرایط کرونا و در جهت حفظ پروتکل‌های بهداشتی و سلامت هموطنان عزیز، مراحل ثبت نام اینترنتی و از طریق مراجعه به سامانه :

https://daneshjoo.shbu.ac.ir/register

 خواهد بود. زمان ثبت‌نام روزهای دوشنبه 1401/11/17 لغایت چهارشنبه 1401/11/19 می‌باشد. توجه نمایید که امکان ثبت‌نام در روز دوشنبه مورخ 17 بهمن ماه فعال خواهد گردید.

خواهشمند است به مطالب ذیل دقت فرمائید:

 • جهت حفظ سلامتی و رعایت دستورالعمل‌های اعلام شده از طرف ستاد کرونا، از مراجعه حضوری اکیدا خودداری فرمائید. برای پاسخگوئی به سوالات احتمالی می توانید از طریق شماره تلفن‌های زیر اقدام نمایید.

36819001-10 (031)

داخلی 101 (خانم حبادی)

در زمان ثبت‌نام اینترنتی به موارد ذیل دقت فرمائید:

-  مدارک ثبت‌نام اینترنتی در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه (بجز روزهای تعطیل) از ساعت 8 لغایت 13 تایید می‌گردد. لذا چنانچه خارج از این زمان مدارک بارگذاری نموده‌اید تا تایید مدارک در ساعات اداری روز بعد صبور باشید و با توجه به تعداد ثبت‌نامی‌ها مدت زمانی برای بررسی و تایید مدارک خود مدنظر قرار دهید و از تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در این خصوص خودداری نمائید.

-  براساس بخشنامه سازمان سنجش، لازم است مدارکی که در زمان ثبت‌نام اینترنتی بارگذاری می‌کنید مطابق با مدارک خواسته شده باشد، لذا چنانچه مدارک به درستی بارگذاری نگردد، ضمن دریافت پیام نقص مدرک، قادر به ادامه مراحل ثبت‌نام نخواهید بود. لذا خواهشمند است در فرصت ثبت‌نامی نسبت به تهیه مدارک اقدام نمائید.

-  هرکدام از موارد فوق ناقص باشد، ثبت‌نام اینترنتی پذیرفته شده در مرحله اول ناقص باقی خواهد ماند و پیام نقص مدرک دریافت خواهد نمود.

پس از پایان ثبت نام اینترنتی به نکات ذیل توجه فرمایید

 • - شروع کلاس‌های ورودی های سال 1401 از یکشنبه 23 بهمن 1401 خواهد بود .
 • - برنامه هفتگی شرکت در کلاس‌ها در فرم انتخاب واحد درج گردیده است. درصورت لزوم می‌توانید با دفتر گروه تماس بگیرید (تلفن تماس دفتر گروه هم داخل فرم انتخاب واحد موجود است).
 • - جهت تحویل مدارک ثبت‌نامی و تشکیل پرونده، برنامه زمانبندی و مراجعه حضوری متعاقبا از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد و تاریخ و ساعت حضور جهت تحویل مدارک و تشکیل پرونده اعلام می‌شود که در زمان اعلام شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دانشگاه مراجعه خواهید نمود. لطفا پس از اتمام ثبت‌نام اینترنتی، از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی در این خصوص خودداری فرمائید و صرفا مراتب را از طریق سایت دانشگاه پیگیری نمائید.

 

در ذیل مدارکی که در زمان مراجعه حضوری (طبق توضیحات بالا) در زمان مربوطه لازم است ارائه دهید، جهت تهیه به موقع آنها اعلام می شود:

مدارک لازم برای تشکیل پرونده:

 • 1- نسخه چاپی فرم ثبت نام اینترنتی و فرم های تکمیل شده 1 تا 5 با امضای دانشجو و ولی محترم
 • 2- اصل شناسنامه و یك برگ فتوكپی از تمام صفحات آن
 • 3- اصل کارت ملی و یك برگ فتوكپی پشت و رو
 • 4- 6 قطعه عكس تمام رخ 4*3 با پشت نویس كامل(مشمولان نظام وظیفه : 12 قطعه)
 • 5- اصل و فتوكپی : دفترچه آماده به خدمت و یا کارت پایان خدمت – معافی و ...
 • 6- اصل و فتوكپی : دفترچه بیمه(اعم از خدمات درمانی،تامین اجتماعی،ارتش و ...)
 • 7- مدارک تحصیلی با توجه به نوع تحصیل طبق دسته بندی ذیل :

الف – دانش آموزان نظام جدید آموزشی(3-3-6):

7-الف-1- اصل و فتوکپی گواهی نامه پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه با مهر و امضا: (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذیر نباشد، ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است. بدیهی است تا قبل از پایان نیمسال دوم سال تحصیلی، ارائه اصل گواهـی نامه ضـروری می باشد.)

تبصره) اتمام تحصیل حداکثر تا پایان شهریور ماه الزامی است. درصورت باقی ماندن درس یا دروسی برای دی ماه, حتی درصورت قبولی در دانشگاه, قادر به ثبت نام نخواهید بود. بدیهی است در صورت عدم توجه به این مورد ثبت نام این دسته از پذیرفته‌شدگان لغو می گردد.

7-الف-2- فرم 602  با مهر و امضا (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم)

7-الف-3- اصل کارنامه سه سال آخر دبیرستان با مهر و امضا (پایه دهم تا دوازدهم)

ب – دانش آموزان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی:

7-ب-1- اصل و فتوکپی گواهی نامه پایان دوره پیش دانشگاهی و فتوکپی آن : (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذیر نباشد، ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است. بدیهی است تا قبل از پایان ترم دوم ، ارائه اصل گواهی نامه پیش دانشگاهی ضروری می باشد.)

تبصره) اتمام تحصیل حداکثر تا پایان شهریور ماه الزامی است. درصورت باقی ماندن درس یا دروسی برای دی ماه, حتی درصورت قبولی در دانشگاه, قادر به ثبت نام نخواهید بود. بدیهی است در صورت عدم توجه به این مورد ثبت نام این دسته از پذیرفته‌شدگان لغو می گردد.

7-ب-2- اصل و فتوکپی گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه (دیپلم) حاوی معدل کتبی : (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذیر نباشد،ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است.بدیهی است تا قبل از شروع نیمسال دوم سال تحصیلی، ارائه اصل گواهی نامه دیپلم ضروری می باشد.)

7-ب-3- اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی با مهر و امضا (منظور همان برگ خلاصه سوابق تحصیلی ضمن سال پیش دانشگاهی(با مهر و امضا)ی است که حاوی معدل کل (ومعدل کتبی) مطابق با معدل کل (و کتبی) مندرج در گواهی نامه پیش دانشگاهی باشد )

7-ب-4- اصل کارنامه تحصیلی دوره دیپلم با مهر و امضا (منظور همان برگ خلاصه سوابق تحصیلی ضمن سال سوم(با مهر و امضا)ی است که حاوی معدل کل ومعدل کتبی مطابق با معدل کل و کتبی مندرج در گواهی نامه دیپلم باشد )

ج - دانش آموزان نظام قدیم:

7-ج-1- اصل و فتوکپی گواهینامه تأیید شده دوره چهارساله یا شش ساله نظام قدیم آموزش متوسطه به همراه ریزنمرات

7-ج-2- اصل و فتوکپی مدرک یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ماقبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم به همراه ریزنمرات

د - دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه‌ها ومؤسسات آموزش عالی وکاردانی  پیوسته آموزشکده‌های فنی وحرفه‌ای وابسته به وزارت آموزش و پرورش:

7-د-1- اصل و فتوکپی مدرك تأیید شده دوره کاردانی (فوق دیپلم) با قید تاریخ اخذ مدرک تا 31/6/1401

7-د-2- اصل یا گواهی دیپلم متوسطه وسال ماقبل دیپلم

7-د-3- کارنامه (ریزنمرات) تأییدشده کاردانی

7-د-4- اصل کارنامه تأییدشده دیپلم

تذکر) مدرك كاردانی دانش آموختگان دوره‌های كاردانی پیوسته بدون شرط معدل به جای مدرك پیش دانشگاهی ملاك عمل واقع می‌شود. واحدهای درسی گذرانده شده این داوطلبان مطابق ماده 63 آیین نامه آموزشی دوره‌های كاردانی مصوب جلسه 399 مورخ 14/2/1376 شورای عالی برنامه‌ریزی قابل معادل‌سازی نمی‌باشد.

 

 • 8- رسید ارزش تحصیلی از دفاتر پیشخوان دولت
 • توضیح) باتوجه به بخشنامه ریاست محترم مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش, لازم است پذیرفته شدگان با مراجعه به سامانه " تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش" به آدرس https://emt.medu.ir با انتخاب گزینه "سوابق فارغ التحصیلی" اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ‌التحصیلی و گواهی محل‌های تحصیل دوره دوم متوسطه(سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایندو پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تاییدیه پرداخت دریافت نمایند و رسید آن را تحویل دانشگاه دهند.
 • اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگان دوره های معادل(دارندگان مدرک معادل کاردانی – ویژه داوطلبان اخراجی و انصرافی) به شرط آنکه دوره فوق بامجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برگزار شده و مدارک معادل آنان مورد تأیید وزارت متبوع باشد.
 •  
 • 9- حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت .

 تذکر: دانشجویان انصرافی از سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در زمان ثبت نام ملزم به ارائه نامه انصراف و تسویه حساب با قید تاریخ انصراف (برادران حتماً شماره وتاریخ لغو معافیت تحصیلی در نامه ذکر شده باشد) از دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل قبلی خود می‌باشند.

     اداره آموزش دانشگاه