دانشگاه شیخ بهایی
برنامه مراجعه حضوری مراحل تشکیل پرونده دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی بهمن 1401
اطلاعیه


 دانشجوی عزيز؛

ضمن عرض تبـريک به مناسبت ورود شما به خانواده دانشگاه شیخ‌بهایی، خواهشمند است با توجه به شرایط کرونا و در جهت تامین حفظ سلامت شما و کادر دانشگاه، صرفا در زمان اعلام شده جهت تشکیل پرونده به دانشگاه مراجعه فرمائید.

پیشاپیش از دقت نظر و توجه شما سپاسگزاریم:

 • - جهت مراجعه حضوری لازم است مرحله ثبت نام اینترنتی را مطابق اطلاعیه قبلی به طور کامل به پایان رسانده باشید و فرم‌های نهایی را تکمیل و امضا و درنهایت کارت دانشجوئی موقت را دریافت کرده باشید.
 • - لطفا صرفا در زمان مشخص شده مراجعه نمائید.
 • - فرم‌های دریافتی پس از اتمام مرحله ثبت‌نام اینترنتی را تکمیل و امضا نمائید تا زمان تشکیل پرونده طولانی نباشد.
 • - جدول زمانبندی و مدارک به تفکیک نوع فراغت از تحصیل مقطع قبلی، به شرح ذیل می باشد.
 • - در زمان مراجعه به دانشگاه، با رعایت کامل پروتکل بهداشتی (ماسک) و بدون همراه مراجعه فرمائید.

درصورتی که در دوران استراحت و نقاهت کرونا هستید، لطفا مراتب جهت تعیین وقت مناسب دیگر برای تشکیل پرونده به شماره تماس زیر اطلاع داده شود و در زمان بعدی که به شما اختصاص داده خواهد شد، حتما نتیجه تست PCR را به همراه داشته باشید.

36819001-10 (031)

داخلی 101  (خانم حبادی)

توجه:

 • - دانشجویانی که شهریه خود را به صورت اقساط پرداخت نموده‌اند، باید بابت تسویه حساب شهریه خود اقدام نموده و ثبت‌نام خود را قطعی کنند. لذا لازم است جهت تسویه شهریه یک فقره چک طرح صیاد جدید(بنفش) با مدت دو ماهه به دانشگاه تحویل دهید. لازم به ذکر است برای چک طرح صیادجدید بنفش ابتدا باید در سامانه بانک مرکزی به نام گیرنده چک (دانشگاه شیخ‌بهایی با شخصیت حقوقی به شناسه ملی 10260587987) ثبت شده باشد و همراه با سایر مدارک به صورت حضوری تحویل دهید.
 • - دانشجویانی که از سهمیه بنیاد برخوردار هستند (جانباز 25 درصدوبالاتر) جهت تسهیلات شهریه، اصل و کپی کارت جانبازی مربوطه را به همراه داشته باشند.
 • - جهت طرح هرگونه سوال و ارتباط با واحد حسابداری ایمیل finance@shbu.ac.ir در اختیار شما می‌باشد.

جدول زمانبندی مراجعه جهت تشکیل پرونده :

نام رشته

تاریخ و ساعت

 

نام رشته

تاریخ و ساعت

مهندسی پزشکی

شنبه 06/12/1401

مهندسی کامپیوتر

شنبه 06/12/1401

ساعت 12-8

ساعت 12-8

محل مراجعه:    " بهارستان-بلوار بهشت-دانشگاه شیخ بهایی-اداره آموزش "

تذکر: برادرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، برای انجام امور مربوط به صدور معافیت تحصیلی، باید طبق راهنمایی که داخل سایت دانشگاه برای آشنائی با شیوه ثبت درخواست گذاشته شده، از طریق آدرس sakha.epolice.ir هر چه سریع‌تر اقدام نمایند درغیراینصورت مسئولیت تبعات عدم اقدام به موقع به عهده شخص دانشجو است.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده:

 • 1- نسخه چاپی فرم ثبت نام اينترنتی و فرم های تکمیل شده 1 تا 5 با امضای دانشجو و ولی محترم
 • 2- اصل شناسنامه و يك برگ فتوكپي از تمام صفحات آن
 • 3- اصل کارت ملي و يك برگ فتوكپی پشت و رو
 • 4- 6 قطعه عكس تمام رخ 4*3 با پشت نويس كامل(مشمولان نظام وظيفه : 12 قطعه)
 • 5- اصل و فتوكپي : دفترچه آماده به خدمت و يا کارت پايان خدمت – معافي و ...
 • 6- اصل و فتوكپي : دفترچه بيمه (اعم از خدمات درمانی،تامين اجتماعی،ارتش و ...)
 • 7- مدارک تحصیلی با توجه به نوع تحصیل طبق دسته بندی ذیل :

الف – دانش آموزان نظام جدید آموزشی(3-3-6):

7-الف-1- اصل و فتوکپی گواهي نامه پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه با مهر و امضا: (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذير نباشد، ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است. بديهی است تا قبل از پایان نيمسال دوم سال تحصيلی، ارائه اصل گواهـي نامه ضـروری می باشد.)

تبصره) اتمام تحصیل حداکثر تا پایان شهریور ماه الزامی است. درصورت باقی ماندن درس یا دروسی برای دی ماه، حتی درصورت قبولی در دانشگاه، قادر به ثبت نام نخواهید بود. بديهي است در صورت عدم توجه به این مورد ثبت نام اين دسته از پذيرفته‌شدگان لغو مي گردد.

7-الف-2- فرم 602  با مهر و امضا (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم)

7-الف-3- اصل کارنامه سه سال آخر دبیرستان با مهر و امضا (پایه دهم تا دوازدهم)

ب – دانش آموزان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی:

7-ب-1- اصل و فتوکپی گواهي نامه پايان دوره پيش دانشگاهي و فتوکپي آن : (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذير نباشد، ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است. بديهی است تا قبل از پايان ترم دوم ، ارائه اصل گواهي نامه پيش دانشگاهی ضروری می باشد.)

تبصره) اتمام تحصیل حداکثر تا پایان شهریور ماه الزامی است. درصورت باقی ماندن درس یا دروسی برای دی ماه، حتی درصورت قبولی در دانشگاه، قادر به ثبت نام نخواهید بود. بديهی است در صورت عدم توجه به این مورد ثبت نام اين دسته از پذيرفته‌شدگان لغو مي گردد.

7-ب-2- اصل و فتوکپی گواهي نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه (دیپلم) حاوي معدل کتبي : (چنانچه ارائه اصل مدرک در زمان ثبت نام امکان پذير نباشد،ارائه اصل گواهی موقت مربوطه الزامی است.بديهی است تا قبل از شروع نيمسال دوم سال تحصيلی، ارائه اصل گواهي نامه ديپلم ضروری می باشد.)

7-ب-3- اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی با مهر و امضا (منظور همان برگ خلاصه سوابق تحصیلی ضمن سال پیش دانشگاهی(با مهر و امضا)ی است که حاوی معدل کل (ومعدل کتبی) مطابق با معدل کل (و کتبی) مندرج در گواهی نامه پیش دانشگاهی باشد )

7-ب-4- اصل کارنامه تحصیلی دوره دیپلم با مهر و امضا (منظور همان برگ خلاصه سوابق تحصیلی ضمن سال سوم(با مهر و امضا)ی است که حاوی معدل کل ومعدل کتبی مطابق با معدل کل و کتبی مندرج در گواهی نامه دیپلم باشد )

ج - دانش آموزان نظام قدیم:

7-ج-1- اصل و فتوکپی گواهينامه تأييد شده دوره چهارساله يا شش ساله نظام قديم آموزش متوسطه به همراه ريزنمرات

7-ج-2- اصل و فتوکپی مدرک يا گواهي تحصيلی متوسطه سال ماقبل ديپلم ودو سال ماقبل ديپلم به همراه ريزنمرات

د - دارندگان مدرک کارداني دانشگاهها ومؤسسات آموزش عالی وکاردانی  پيوسته آموزشکده هاي فني وحرفه اي وابسته به وزارت آموزش و پرورش:

7-د-1- اصل و فتوکپی مدرك تأييد شده دوره کاردانی(فوق ديپلم)با قيد تاريخ اخذ مدرک تا 31/6/1400

7-د-2- اصل يا گواهي ديپلم متوسطه وسال ماقبل ديپلم

7-د-3- کارنامه(ریزنمرات) تأييدشده کاردانی

7-د-4- اصل کارنامه تأييدشده ديپلم

تذکر) مدرك كارداني دانش آموختگان دوره‌هاي كارداني پيوسته بدون شرط معدل به جاي مدرك پيش دانشگاهي ملاك عمل واقع مي‌شود. واحدهاي درسي گذرانده شده اين داوطلبان مطابق ماده 63 آيين نامه آموزشي دوره‌هاي كارداني مصوب جلسه 399 مورخ 14/2/1376 شورای عالي برنامه ريزي قابل معادل سازي نمی باشد.

 • 8- رسید ارزش تحصیلی از دفاتر پیشخوان دولت

توضیح) باتوجه به بخشنامه ریاست محترم مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، لازم است پذیرفته شدگان با مراجعه به سامانه " تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش" به آدرس https://emt.medu.ir با انتخاب گزینه " سوابق فارغ التحصیلی" اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه(سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایندو پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تاییدیه پرداخت دریافت نمایند و رسید آن را تحویل دانشگاه دهند.

 • 9- اصل مدرک و يا گواهی دانش آموختگان دوره های معادل(دارندگان مدرک معادل کاردانی –ويژه داوطلبان اخراجی و انصرافی)به شرط آنکه دوره فوق بامجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برگزار شده ومدارک معادل آنان مورد تأييد وزارت متبوع باشد.
 • 10- حکم مرخصي سالانه يا موافقت کتبي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت.

 تذکر: دانشجويان انصرافی از ساير دانشگاه‌ها ومؤسسات آموزش عالي در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائه نامه انصراف وتسويه حساب با قيد تاريخ انصراف (برادران حتماً شماره و تاريخ لغو معافيت تحصيلی در نامه ذکر شده باشد) از دانشگاه يا مؤسسه محل تحصيل قبلی خود می باشند.

اداره آموزش